AI-камери на дорогах фіксують понад 10 тисяч відволікань за кермом

AI-камери на дорогах фіксують понад 10 тисяч відволікань за кермом

У штаті Міннесота штучний інтелект активно вривається у сферу безпеки дорожнього руху. У лютому 2025 року поліція Південного озера Міннетонка (SLMPD) за допомогою новітніх AI-камер зафіксувала понад 10 000 випадків відволікання водіїв за кермом. І це — лише початок масштабного впровадження технологій у боротьбі з порушеннями на дорогах.

Система складається з чотирьох інфрачервоних камер, встановлених на мобільному трейлері, які працюють як удень, так і вночі. Вона здатна виявляти використання мобільних телефонів або непристебнуті ремені безпеки. Зображення з камер передаються офіцерам, які далі по маршруту можуть зупинити порушника. Перший штраф становить $100, а при повторному порушенні — $300.

Попри 10 000 зафіксованих порушень, лише близько 300 випадків завершилися штрафами або попередженнями — усе через обмежені людські ресурси. Але штучний інтелект дозволяє значно підвищити ефективність виявлення порушень.

Окрім стаціонарних камер, влада планує запуск прихованих поліцейських автомобілів з камерами, що скануватимуть водіїв з обох боків. Подібні ініціативи впроваджуються і в інших містах. Наприклад, у Філадельфії з травня AI-камери на автобусах автоматично штрафуватимуть водіїв, які блокують громадський транспорт.

Водночас технологія викликає занепокоєння у правозахисників. Американський союз громадянських свобод (ACLU) висловлює побоювання щодо масового стеження та потенційного порушення приватності водіїв.

Попри це, впровадження AI-технологій на дорогах продовжується — і, схоже, ця тенденція лише набирає обертів.